Microchip Technology MSMLJ58CA
Part No.:
MSMLJ58CA
Datasheet:
MSMLJ58CA.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB
Product details
1. How to order MSMLJ58CA on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLJ58CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLJ58CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLJ58CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MSMLJ58CA pin diagram, MSMLJ58CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 58V 58V 58V 58V 58V
Voltage-Breakdown(Min) 64.4V 64.4V 64.4V 64.4V 64.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 93.6V 93.6V 93.6V 93.6V 93.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 32A 32A 32A 32A 32A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)