Microchip Technology MSMLJ54AE3/TR
Part No.:
MSMLJ54AE3/TR
Datasheet:
MSMLJ54AE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMLJ
Product details
1. How to order MSMLJ54AE3/TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLJ54AE3/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLJ54AE3/TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLJ54AE3/TR.
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 54V 54V 54V 54V 54V
Voltage-Breakdown(Min) 60V 60V 60V 60V 60V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 87.1V 87.1V 87.1V 87.1V 87.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 34.4A 34.4A 34.4A 34.4A 34.4A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)