Microchip Technology MSMLJ51AE3
Part No.:
MSMLJ51AE3
Datasheet:
MSMLJ51AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AB
Product details
1. How to order MSMLJ51AE3 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLJ51AE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLJ51AE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLJ51AE3.
7.How to contact us to get technical supports, such as MSMLJ51AE3 pin diagram, MSMLJ51AE3 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 51V 51V 51V 51V 51V
Voltage-Breakdown(Min) 56.7V 56.7V 56.7V 56.7V 56.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 82.4V 82.4V 82.4V 82.4V 82.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 36.4A 36.4A 36.4A 36.4A 36.4A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)