Microchip Technology MSMLJ51A
Part No.:
MSMLJ51A
Datasheet:
MSMLJ51A.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AB
Product details
1. How to order MSMLJ51A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLJ51A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLJ51A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLJ51A.
7.How to contact us to get technical supports, such as MSMLJ51A pin diagram, MSMLJ51A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 51V 51V 51V 51V 51V
Voltage-Breakdown(Min) 56.7V 56.7V 56.7V 56.7V 56.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 82.4V 82.4V 82.4V 82.4V 82.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 36.4A 36.4A 36.4A 36.4A 36.4A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)