Microchip Technology MSMLJ45CA/TR
Part No.:
MSMLJ45CA/TR
Datasheet:
MSMLJ45CA/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMLJ
Product details
1. How to order MSMLJ45CA/TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLJ45CA/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLJ45CA/TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLJ45CA/TR.
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 45V 45V 45V 45V 45V
Voltage-Breakdown(Min) 50V 50V 50V 50V 50V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 72.7V 72.7V 72.7V 72.7V 72.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 41.2A 41.2A 41.2A 41.2A 41.2A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)