Microchip Technology MSMLJ24CA
Part No.:
MSMLJ24CA
Datasheet:
MSMLJ24CA.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order MSMLJ24CA on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLJ24CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLJ24CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLJ24CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as MSMLJ24CA pin diagram, MSMLJ24CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 24V 24V 24V 24V 24V
Voltage-Breakdown(Min) 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 38.9V 38.9V 38.9V 38.9V 38.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 77.2A 77.2A 77.2A 77.2A 77.2A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)