Microchip Technology MSMLJ16CA/TR
Part No.:
MSMLJ16CA/TR
Datasheet:
MSMLJ16CA/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 16VWM 26VC SMLJ
Product details
1. How to order MSMLJ16CA/TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLJ16CA/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLJ16CA/TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLJ16CA/TR.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 16V 16V 16V 16V 16V
Voltage-Breakdown(Min) 17.8V 17.8V 17.8V 17.8V 17.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 26V 26V 26V 26V 26V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 115.4A 115.4A 115.4A 115.4A 115.4A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)