Microchip Technology MSMLJ150CAE3/TR
Part No.:
MSMLJ150CAE3/TR
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
MSMLJ150CAE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC SMLJ
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order MSMLJ150CAE3/TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLJ150CAE3/TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLJ150CAE3/TR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 150V 150V 150V 150V 150V
Voltage-Breakdown(Min) 167V 167V 167V 167V 167V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 243V 243V 243V 243V 243V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 12.4A 12.4A 12.4A 12.4A 12.4A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)