Microchip Technology MSMLJ150CA
Part No.:
MSMLJ150CA
Datasheet:
MSMLJ150CA.pdf
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AB
Product details
1. How to order MSMLJ150CA on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLJ150CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLJ150CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLJ150CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MSMLJ150CA pin diagram, MSMLJ150CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 150V 150V 150V 150V 150V
Voltage-Breakdown(Min) 167V 167V 167V 167V 167V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 243V 243V 243V 243V 243V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 12.4A 12.4A 12.4A 12.4A 12.4A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)