Microchip Technology MSMLJ100CA/TR
Part No.:
MSMLJ100CA/TR
Datasheet:
MSMLJ100CA/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 100VWM 162VC SMLJ
Product details
1. How to order MSMLJ100CA/TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLJ100CA/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLJ100CA/TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLJ100CA/TR.
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 100V 100V 100V 100V 100V
Voltage-Breakdown(Min) 111V 111V 111V 111V 111V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 162V 162V 162V 162V 162V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 18.6A 18.6A 18.6A 18.6A 18.6A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)