Microchip Technology MSMLG85AE3/TR
Part No.:
MSMLG85AE3/TR
Datasheet:
MSMLG85AE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 85VWM 137VC SMLG
Product details
1. How to order MSMLG85AE3/TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLG85AE3/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLG85AE3/TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLG85AE3/TR.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 85V 85V 85V 85V 85V
Voltage-Breakdown(Min) 94.4V 94.4V 94.4V 94.4V 94.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 137V 137V 137V 137V 137V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 20.8A 20.8A 20.8A 20.8A 20.8A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)