Microchip Technology MSMLG85A
Part No.:
MSMLG85A
Datasheet:
MSMLG85A.pdf
Description:
TVS DIODE 85VWM 137VC SMLG
Product details
1. How to order MSMLG85A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLG85A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLG85A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLG85A.
7.How to contact us to get technical supports, such as MSMLG85A pin diagram, MSMLG85A datasheet?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 85V 85V 85V 85V 85V
Voltage-Breakdown(Min) 94.4V 94.4V 94.4V 94.4V 94.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 137V 137V 137V 137V 137V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 20.8A 20.8A 20.8A 20.8A 20.8A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)