Microchip Technology MSMLG78AE3/TR
Part No.:
MSMLG78AE3/TR
Datasheet:
MSMLG78AE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC SMLG
Product details
1. How to order MSMLG78AE3/TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLG78AE3/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLG78AE3/TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLG78AE3/TR.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 78V 78V 78V 78V 78V
Voltage-Breakdown(Min) 86.7V 86.7V 86.7V 86.7V 86.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 126V 126V 126V 126V 126V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 22.8A 22.8A 22.8A 22.8A 22.8A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)