Microchip Technology MSMLG78A
Part No.:
MSMLG78A
Datasheet:
MSMLG78A.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC SMLG
Product details
1. How to order MSMLG78A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLG78A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLG78A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLG78A.
7.How to contact us to get technical supports, such as MSMLG78A pin diagram, MSMLG78A datasheet?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 78V 78V 78V 78V 78V
Voltage-Breakdown(Min) 86.7V 86.7V 86.7V 86.7V 86.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 126V 126V 126V 126V 126V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 22.8A 22.8A 22.8A 22.8A 22.8A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)