Microchip Technology MSMLG7.5CAE3
Part No.:
MSMLG7.5CAE3
Datasheet:
MSMLG7.5CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMLG
Product details
1. How to order MSMLG7.5CAE3 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLG7.5CAE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLG7.5CAE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLG7.5CAE3.
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 7.5V 7.5V 7.5V 7.5V 7.5V
Voltage-Breakdown(Min) 8.33V 8.33V 8.33V 8.33V 8.33V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 12.9V 12.9V 12.9V 12.9V 12.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 232.6A 232.6A 232.6A 232.6A 232.6A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)