Microchip Technology MSMLG6.5CAE3
Part No.:
MSMLG6.5CAE3
Datasheet:
MSMLG6.5CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMLG
Product details
1. How to order MSMLG6.5CAE3 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLG6.5CAE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLG6.5CAE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLG6.5CAE3.
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 6.5V 6.5V 6.5V 6.5V 6.5V
Voltage-Breakdown(Min) 7.22V 7.22V 7.22V 7.22V 7.22V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 11.2V 11.2V 11.2V 11.2V 11.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 267.9A 267.9A 267.9A 267.9A 267.9A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)