Microchip Technology MSMLG6.5CA
Part No.:
MSMLG6.5CA
Datasheet:
MSMLG6.5CA.pdf
Description:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMLG
Product details
1. How to order MSMLG6.5CA on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLG6.5CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLG6.5CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLG6.5CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MSMLG6.5CA pin diagram, MSMLG6.5CA datasheet?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 6.5V 6.5V 6.5V 6.5V 6.5V
Voltage-Breakdown(Min) 7.22V 7.22V 7.22V 7.22V 7.22V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 11.2V 11.2V 11.2V 11.2V 11.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 267.9A 267.9A 267.9A 267.9A 267.9A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)