Microchip Technology MSMLG64CAE3
Part No.:
MSMLG64CAE3
Datasheet:
MSMLG64CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC SMLG
Product details
1. How to order MSMLG64CAE3 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLG64CAE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLG64CAE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLG64CAE3.
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 64V 64V 64V 64V 64V
Voltage-Breakdown(Min) 71.1V 71.1V 71.1V 71.1V 71.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 103V 103V 103V 103V 103V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 29.2A 29.2A 29.2A 29.2A 29.2A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)