Microchip Technology MSMLG64CA
Part No.:
MSMLG64CA
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
MSMLG64CA.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC SMLG
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order MSMLG64CA on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLG64CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLG64CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLG64CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as MSMLG64CA pin diagram, MSMLG64CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 64V 64V 64V 64V 64V
Voltage-Breakdown(Min) 71.1V 71.1V 71.1V 71.1V 71.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 103V 103V 103V 103V 103V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 29.2A 29.2A 29.2A 29.2A 29.2A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)