Microchip Technology MSMLG60CAE3
Part No.:
MSMLG60CAE3
Datasheet:
MSMLG60CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMLG
Product details
1. How to order MSMLG60CAE3 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLG60CAE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLG60CAE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLG60CAE3.
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 60V 60V 60V 60V 60V
Voltage-Breakdown(Min) 66.7V 66.7V 66.7V 66.7V 66.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 96.8V 96.8V 96.8V 96.8V 96.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 31A 31A 31A 31A 31A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)