Microchip Technology MSMLG60CA
Part No.:
MSMLG60CA
Datasheet:
MSMLG60CA.pdf
Description:
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMLG
Product details
1. How to order MSMLG60CA on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLG60CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLG60CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLG60CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MSMLG60CA pin diagram, MSMLG60CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 60V 60V 60V 60V 60V
Voltage-Breakdown(Min) 66.7V 66.7V 66.7V 66.7V 66.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 96.8V 96.8V 96.8V 96.8V 96.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 31A 31A 31A 31A 31A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)