Microchip Technology MSMLG58CAE3
Part No.:
MSMLG58CAE3
Datasheet:
MSMLG58CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMLG
Product details
1. How to order MSMLG58CAE3 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLG58CAE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLG58CAE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLG58CAE3.
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 58V 58V 58V 58V 58V
Voltage-Breakdown(Min) 64.4V 64.4V 64.4V 64.4V 64.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 93.6V 93.6V 93.6V 93.6V 93.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 32A 32A 32A 32A 32A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)