Microchip Technology MSMLG58CA
Part No.:
MSMLG58CA
Datasheet:
MSMLG58CA.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMLG
Product details
1. How to order MSMLG58CA on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLG58CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLG58CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLG58CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MSMLG58CA pin diagram, MSMLG58CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 58V 58V 58V 58V 58V
Voltage-Breakdown(Min) 64.4V 64.4V 64.4V 64.4V 64.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 93.6V 93.6V 93.6V 93.6V 93.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 32A 32A 32A 32A 32A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)