Microchip Technology MSMLG58AE3/TR
Part No.:
MSMLG58AE3/TR
Datasheet:
MSMLG58AE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMLG
Product details
1. How to order MSMLG58AE3/TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLG58AE3/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLG58AE3/TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLG58AE3/TR.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 58V 58V 58V 58V 58V
Voltage-Breakdown(Min) 64.4V 64.4V 64.4V 64.4V 64.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 93.6V 93.6V 93.6V 93.6V 93.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 32A 32A 32A 32A 32A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)