Microchip Technology MSMLG54CAE3
Part No.:
MSMLG54CAE3
Datasheet:
MSMLG54CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMLG
Product details
1. How to order MSMLG54CAE3 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLG54CAE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLG54CAE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLG54CAE3.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 54V 54V 54V 54V 54V
Voltage-Breakdown(Min) 60V 60V 60V 60V 60V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 87.1V 87.1V 87.1V 87.1V 87.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 34.4A 34.4A 34.4A 34.4A 34.4A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)