Microchip Technology MSMLG48CAE3
Part No.:
MSMLG48CAE3
Datasheet:
MSMLG48CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMLG
Product details
1. How to order MSMLG48CAE3 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLG48CAE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLG48CAE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLG48CAE3.
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 48V 48V 48V 48V 48V
Voltage-Breakdown(Min) 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 77.4V 77.4V 77.4V 77.4V 77.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 38.8A 38.8A 38.8A 38.8A 38.8A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)