Microchip Technology MSMLG43A/TR
Part No.:
MSMLG43A/TR
Datasheet:
MSMLG43A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMLG
Product details
1. How to order MSMLG43A/TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLG43A/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLG43A/TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLG43A/TR.
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 43V 43V 43V 43V 43V
Voltage-Breakdown(Min) 47.8V 47.8V 47.8V 47.8V 47.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 69.4V 69.4V 69.4V 69.4V 69.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 43.2A 43.2A 43.2A 43.2A 43.2A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)