Microchip Technology MSMLG36CAE3/TR
Part No.:
MSMLG36CAE3/TR
Datasheet:
MSMLG36CAE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMLG
Product details
1. How to order MSMLG36CAE3/TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLG36CAE3/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLG36CAE3/TR?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Breakdown(Min) 40V 40V 40V 40V 40V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 58.1V 58.1V 58.1V 58.1V 58.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 51.6A 51.6A 51.6A 51.6A 51.6A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)