Microchip Technology MSMLG33CA/TR
Part No.:
MSMLG33CA/TR
Datasheet:
MSMLG33CA/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMLG
Product details
1. How to order MSMLG33CA/TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLG33CA/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLG33CA/TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLG33CA/TR.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 33V 33V 33V 33V 33V
Voltage-Breakdown(Min) 36.7V 36.7V 36.7V 36.7V 36.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 56.2A 56.2A 56.2A 56.2A 56.2A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)