Microchip Technology MSMLG16AE3/TR
Part No.:
MSMLG16AE3/TR
Datasheet:
MSMLG16AE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 16VWM 26VC SMLG
Product details
1. How to order MSMLG16AE3/TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLG16AE3/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLG16AE3/TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLG16AE3/TR.
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 16V 16V 16V 16V 16V
Voltage-Breakdown(Min) 17.8V 17.8V 17.8V 17.8V 17.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 26V 26V 26V 26V 26V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 115.4A 115.4A 115.4A 115.4A 115.4A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)