Microchip Technology MSMLG14A
Part No.:
MSMLG14A
Datasheet:
MSMLG14A.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMLG
Product details
1. How to order MSMLG14A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLG14A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLG14A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLG14A.
7.How to contact us to get technical supports, such as MSMLG14A pin diagram, MSMLG14A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 14V 14V 14V 14V 14V
Voltage-Breakdown(Min) 15.6V 15.6V 15.6V 15.6V 15.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 23.2V 23.2V 23.2V 23.2V 23.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 129.4A 129.4A 129.4A 129.4A 129.4A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)