Microchip Technology MSMLG12CAE3
Part No.:
MSMLG12CAE3
Datasheet:
MSMLG12CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMLG
Product details
1. How to order MSMLG12CAE3 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLG12CAE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLG12CAE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLG12CAE3.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Breakdown(Min) 13.3V 13.3V 13.3V 13.3V 13.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 19.9V 19.9V 19.9V 19.9V 19.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 150.6A 150.6A 150.6A 150.6A 150.6A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)