Microchip Technology MSMLG120AE3/TR
Part No.:
MSMLG120AE3/TR
Datasheet:
MSMLG120AE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 120VWM 193VC SMLG
Product details
1. How to order MSMLG120AE3/TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLG120AE3/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLG120AE3/TR?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 120V 120V 120V 120V 120V
Voltage-Breakdown(Min) 133V 133V 133V 133V 133V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 193V 193V 193V 193V 193V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 15.6A 15.6A 15.6A 15.6A 15.6A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)