Microchip Technology MSMLG10CA/TR
Part No.:
MSMLG10CA/TR
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
MSMLG10CA/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC SMLG
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order MSMLG10CA/TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMLG10CA/TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLG10CA/TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLG10CA/TR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 10V 10V 10V 10V 10V
Voltage-Breakdown(Min) 11.1V 11.1V 11.1V 11.1V 11.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 17V 17V 17V 17V 17V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 176.4A 176.4A 176.4A 176.4A 176.4A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)