Microchip Technology MSMCJ6.5CA/TR
Part No.:
MSMCJ6.5CA/TR
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
MSMCJ6.5CA/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMCJ
Product details
1. How to order MSMCJ6.5CA/TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMCJ6.5CA/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMCJ6.5CA/TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMCJ6.5CA/TR.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 6.5V 6.5V 6.5V 6.5V 6.5V
Voltage-Breakdown(Min) 7.22V 7.22V 7.22V 7.22V 7.22V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 11.2V 11.2V 11.2V 11.2V 11.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 133.9A 133.9A 133.9A 133.9A 133.9A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)