Microchip Technology MSMCJ33AE3
Part No.:
MSMCJ33AE3
Datasheet:
MSMCJ33AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AB
Product details
1. How to order MSMCJ33AE3 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMCJ33AE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMCJ33AE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMCJ33AE3.
7.How to contact us to get technical supports, such as MSMCJ33AE3 pin diagram, MSMCJ33AE3 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 33V 33V 33V 33V 33V
Voltage-Breakdown(Min) 36.7V 36.7V 36.7V 36.7V 36.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 28.1A 28.1A 28.1A 28.1A 28.1A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)