Microchip Technology MSMCJ33A
Part No.:
MSMCJ33A
Datasheet:
MSMCJ33A.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AB
Product details
1. How to order MSMCJ33A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMCJ33A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMCJ33A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMCJ33A.
7.How to contact us to get technical supports, such as MSMCJ33A pin diagram, MSMCJ33A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 33V 33V 33V 33V 33V
Voltage-Breakdown(Min) 36.7V 36.7V 36.7V 36.7V 36.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 28.1A 28.1A 28.1A 28.1A 28.1A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)