Microchip Technology MSMCJ24AE3/TR
Part No.:
MSMCJ24AE3/TR
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
MSMCJ24AE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMCJ
Product details
1. How to order MSMCJ24AE3/TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMCJ24AE3/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMCJ24AE3/TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMCJ24AE3/TR.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 24V 24V 24V 24V 24V
Voltage-Breakdown(Min) 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 38.9V 38.9V 38.9V 38.9V 38.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 38.6A 38.6A 38.6A 38.6A 38.6A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)