Microchip Technology MSMCJ22CAE3/TR
Part No.:
MSMCJ22CAE3/TR
Datasheet:
MSMCJ22CAE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMCJ
Product details
1. How to order MSMCJ22CAE3/TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMCJ22CAE3/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMCJ22CAE3/TR?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 22V 22V 22V 22V 22V
Voltage-Breakdown(Min) 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 35.5V 35.5V 35.5V 35.5V 35.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 42.2A 42.2A 42.2A 42.2A 42.2A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)