Microchip Technology MSMCJ15AE3/TR
Part No.:
MSMCJ15AE3/TR
Datasheet:
MSMCJ15AE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMCJ
Product details
1. How to order MSMCJ15AE3/TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMCJ15AE3/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMCJ15AE3/TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMCJ15AE3/TR.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage-Breakdown(Min) 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 61.5A 61.5A 61.5A 61.5A 61.5A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)