Microchip Technology MSMCJ15AE3
Part No.:
MSMCJ15AE3
Datasheet:
MSMCJ15AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AB
Product details
1. How to order MSMCJ15AE3 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMCJ15AE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMCJ15AE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMCJ15AE3.
7.How to contact us to get technical supports, such as MSMCJ15AE3 pin diagram, MSMCJ15AE3 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage-Breakdown(Min) 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 61.5A 61.5A 61.5A 61.5A 61.5A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)