Microchip Technology MSMCG15A/TR
Part No.:
MSMCG15A/TR
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
MSMCG15A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMCG
Product details
1. How to order MSMCG15A/TR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMCG15A/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMCG15A/TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMCG15A/TR.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage-Breakdown(Min) 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 61.5A 61.5A 61.5A 61.5A 61.5A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)