Microchip Technology MSMBJSAC36E3
Part No.:
MSMBJSAC36E3
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
MSMBJSAC36E3.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 60VC SMBJ
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order MSMBJSAC36E3 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSMBJSAC36E3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMBJSAC36E3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMBJSAC36E3.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Breakdown(Min) 40V 40V 40V 40V 40V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 60V 60V 60V 60V 60V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 8.6A 8.6A 8.6A 8.6A 8.6A
Power-PeakPulse 500W 500W 500W 500W 500W
PowerLineProtection No No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance@Frequency 30pF @ 1MHz 30pF @ 1MHz 30pF @ 1MHz 30pF @ 1MHz 30pF @ 1MHz