MIC49300-1.2WR.pdf
| Image |  |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 6.5V | 6.5V | 6.5V | 6.5V | 6.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.2V | 1.2V | 1.2V | 1.2V | 1.2V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.4V @ 3A | 0.4V @ 3A | 0.4V @ 3A | 0.4V @ 3A | 0.4V @ 3A |
| Current-Output | 3A | 3A | 3A | 3A | 3A |