Microchip Technology MIC37300-3.3WR
Part No.:
MIC37300-3.3WR
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
Spak-3 (3 Leads + Tab)
Datasheet:
MIC37300-3.3WR.pdf
Description:
3.0AMP, LOW-VOLTAGE MICROCAP LDO
Product details
1. How to order MIC37300-3.3WR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MIC37300-3.3WR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MIC37300-3.3WR?
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofRegulators 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Max) 6V 6V 6V 6V 6V
Voltage-Output(Min/Fixed) 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage-Output(Max) - - - - -
VoltageDropout(Max) - - - - -
Current-Output 3A 3A 3A 3A 3A
Current-Quiescent(Iq) - - - - -
Current-Supply(Max) - - - - -
PSRR - - - - -
ControlFeatures - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C