Microchip Technology MIC2177-3.3YWM
Part No.:
MIC2177-3.3YWM
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Package:
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
MIC2177-3.3YWM.pdf
Description:
2.5 AMP SYNCHRONOUS BUCK REGULAT
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order MIC2177-3.3YWM on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MIC2177-3.3YWM price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MIC2177-3.3YWM?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Function Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
Topology Buck Buck Buck Buck Buck
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 4.5V 4.5V 4.5V 4.5V 4.5V
Voltage-Input(Max) 16.5V 16.5V 16.5V 16.5V 16.5V
Voltage-Output(Min/Fixed) 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage-Output(Max) - - - - -
Current-Output 2.5A 2.5A 2.5A 2.5A 2.5A
Frequency-Switching 200kHz 200kHz 200kHz 200kHz 200kHz