Microchip Technology LM2575-3.3YWM-TR
Part No.:
LM2575-3.3YWM-TR
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Package:
24-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
LM2575-3.3YWM-TR.pdf
Description:
IC REG BUCK 3.3V 1A 24SOIC