Microchip Technology AT25040AY1-10YI-2.7
Part No.:
AT25040AY1-10YI-2.7
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Memory
Package:
8-VDFN Exposed Pad
Datasheet:
AT25040AY1-10YI-2.7.pdf
Description:
IC EEPROM 4KBIT SPI 20MHZ 8MAP
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order AT25040AY1-10YI-2.7 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the AT25040AY1-10YI-2.7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AT25040AY1-10YI-2.7?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
MemoryType Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile
MemoryFormat EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM
Technology EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM
MemorySize 4Kb (512 x 8) 4Kb (512 x 8) 4Kb (512 x 8) 4Kb (512 x 8) 4Kb (512 x 8)
MemoryInterface SPI SPI SPI SPI SPI
ClockFrequency 20 MHz 20 MHz 20 MHz 20 MHz 20 MHz
WriteCycleTime-WordPage 5ms 5ms 5ms 5ms 5ms
AccessTime - - - - -
Voltage-Supply 2.7V ~ 5.5V 2.7V ~ 5.5V 2.7V ~ 5.5V 2.7V ~ 5.5V 2.7V ~ 5.5V