3EZ11D10E3/TR12.pdf
| Image |  |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Power - Max | 3 W | 3 W | 3 W | 3 W | 3 W |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Package / Case | 4 Ohms | 4 Ohms | 4 Ohms | 4 Ohms | 4 Ohms |
| Operating Temperature | 11 V | 11 V | 11 V | 11 V | 11 V |
| Supplier Device Package | 1 µA @ 8.4 V | 1 µA @ 8.4 V | 1 µA @ 8.4 V | 1 µA @ 8.4 V | 1 µA @ 8.4 V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA |