2EZ8.2D5/TR12.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 2EZ8.2D5/TR12.
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Power - Max | 2 W | 2 W | 2 W | 2 W | 2 W |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Package / Case | 2.3 Ohms | 2.3 Ohms | 2.3 Ohms | 2.3 Ohms | 2.3 Ohms |
| Operating Temperature | 8.2 V | 8.2 V | 8.2 V | 8.2 V | 8.2 V |
| Supplier Device Package | 5 µA @ 6 V | 5 µA @ 6 V | 5 µA @ 6 V | 5 µA @ 6 V | 5 µA @ 6 V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA |